Milesi

Zavřít

PřihlášeníZapomenuté heslo?

Nemáte ještě registraci? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte svou e-mailovou adresu uvedenou při registraci. Na tuto e-mailovou adresu vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.

E-mail byl odeslán.

Neplatný e-mail.


Naše stránky nejsou e-shop, všechny produkty je však možné objednat přes objednávkový systém. Postup je následující:

 • v sekci produkty vyberete požadované zboží
 • pokud jste zaregistrováni, ve staré verzi našich stránek zavolejte nám (tel.: 281 012 345), nebo se registrujte (stačí jen Jméno, telefon a email) a my Vám zašleme přístupový email (nutno potvrdit do 10 dnů)
 • pokud jste zaregistrováni do současného webu stačí se přihlásit
 • váš případný komentář napište do poznámky a odešlete objednávku. My Vám ji potvrdíme a sdělíme ceny objednaného zboží a dopravy. V případě nejasností či pochyb Vás budeme kontaktovat telefonicky.

Ceny dopravy:

 • do 20 kg ......... 220 Kč bez DPH
 • nad 20 kg ....... ZDARMA
 • dobírka .....­...... 40 Kč bez DPH

Historie

aneb jak to celé začalo...

 • Milesi je značka nadnárodní skupiny IVM Group, jedné z největších a nejvýznamnějších v Evropě i na světě, která se specializuje na průmyslové povrchové úpravy dřeva. Její historie se začala psát již v roce 1947.


 • 1947 - 1970
  Výrobky Milesi se zrodily v roce 1947 v Miláně, v regionu, který je po celém světě známý největší koncentrací špičkového designu a tvorby nábytku již od konce šestnáctého století.

  V letech 1945-1960 Itálie zažívala díky poválečné obnově Evropy obrovský rozvoj nábytkářského průmyslu: malí řemeslníci se přeměnili v moderní průmyslové podniky, přičemž si zachovali hluboký důraz na špičkovou kvalitu a nadčasový design, které přispěly k jejich mezinárodnímu úspěchu.
  Spojují je technické dovednosti s těmi designérskými: ve spolupráci se slavnými architekty a designéry vytvářejí nábytek, doplňky a předměty, které se zapsaly do historie průmyslového designu.
  Právě v této realitě má Milesi své kořeny. Společnost Milesi od počátku spolupracuje s různými podniky v oblasti dřevěného nábytku, aby porozuměla jejich potřebám a očekáváním a podpořila je při jejich růstu. Společnost se zabývá výzkumem inovativních produktů na ochranu a zkvalitnění dřeva, zjednodušuje procesy povrchové úpravy a urychluje a zefektivňuje je. A je hrdá na to, že může přispívat k šíření dobrého jména spolupracujících podniků a designérů po celém světě.
  Hluboká a trvalá interakce s těmito předními jmény spolu se vztahy s architekty a designéry, kteří s nimi spolupracují, jsou základem úspěchu společnosti Milesi.

 • 1970
  V roce 1970 založili švagři Adriano Teso a Massimo Milesi, již tehdy majitelé společnosti Milesi S.p.A., skupinu IVM s cílem rozvíjet aktivity v chemickém odvětví a racionalizovat majetkové podíly.
  Od svého založení si skupina IVM zachovala vždy stejné vlastníky. Stabilita vedení a spolupracovníků, která z toho vyplynula, dala vzniknout organizaci složené z předních odborníků v odvětví nátěrů na dřevo a bydlení.
  Dnes ji vede Federica Teso, vnučka zakladatele Guglielma Milesiho.
 • 1971
  V roce 1971 byla zahájena fáze internacionalizace společnosti IVM, a to založením společnosti Milesi France (1975), první společnosti skupiny zaměřené na distribuci výrobků a služeb Milesi v jiných zemích než v Itálii.


 • 1993
  V tomto roce jsme započali historii Milesi v České Republice. V té době jsme začali dovážet a distribuovat tyto skvělémateriály firmou Centroglob s.r.o.

 • 1994
  Poté byly založeny společnosti:

  Industrias Químicas IVM S.A. ve španělském Torrentu (Valencie) v roce 1994.
  IVM Chemicals GmbH v Herrenbergu v Německu v roce 1990
  Milesi CZ s.r.o. v Praze v České Republice v roce 2000
  Milesi Vernici Hellas Srl v Aténách Řecko v roce 2001
  IVM Chemicals Sp.z o.o. a Varšava Polsko v roce 2007
  Aby mohla společnost Milesi nabídnout světu nábytku a bytových doplňků komplexní řešení, rozhodla se doplnit svůj sortiment nátěrů na dřevo - odvětví, na které se specializuje - o nátěry na papír, PVC a plasty, kovy, digitální tisk, sklo a mramor.

 • 2001
  V roce 2001 postavila společnost IVM Group supermoderní závod Parona na ploše více než 15 hektarů v italské provincii Pavia. Vzhledem ke své velikosti a architektonickému řešení a skutečnosti, že používá certifikované procesy zaručující kvalitu a konzistenci, je jedním z nejmodernějších, nejinovativnějších a nejvýznamnějších závodů na výrobu nátěrových hmot na světě. • 2009
  V roce 2009 se již převádí podíl IVM Chemicals Srl do MILESI CZ s.r.o.,
  které se tímto transformuje na P.S.R. spol. s r.o. a vzniká tak PSR©perfect surfaces


 • 2015
  Je založena společnost IVM Chemicals Inc. se sídlem v Chicagu, jejímž cílem je nabízet uživatelům v USA a Kanadě výrobky a služby, díky nimž se společnost Milesi stala referenční značkou v oblasti nátěrů na dřevo a bytových doplňků.